حجت‌الاسلام فتاح: هرکس با حق سر ستیز داشته باشد، قطعا ذلیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در جلسه تواصی به حق در جمع کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری با گرامیداشت فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) به حدیث «ما تَرَکَ الحَقَّ عَزیزٌ إِلاّ ذَلَّ و لا أَخَذ بِهِ ذَلیلٌ إِلاّ عَزَّ؛ هیچ عزیزى حق را ترک نکرد، مگر این که ذلیل شد و هیچ ذلیلى به حق عمل نکرد، مگراین که عزیز شد» از آن امام همام اشاره و تصریح کرد: اگر انسان در برابر حق قرارگ رفت باید دربرابرآن متواضعانه تسلیم شود.

وی با بیان اینکه حق یک ارزش و کیمیا است، اظهار داشت: هرکس با حق سر ستیز داشته باشد قطعا ذلیل خواهد شد و گام نهادن در راه باطل، پشت پا زدن به حق است.

نماینده ولی در امورحج و زیارت با اشاره به اینکه سخن حق ممکن است حتی از زبان یک کودک، فرد عادی و یا دانشمند بیان شود، افزود: مهم آن است که به حق توجه داشته و برای آن ارزش قائل باشیم.  

وی نمونه‌هایی از احترام گذاشتن به حق مردم را برشمرد و خطاب به حاضران گفت: ممکن است فردی که در جامعه جایگاهی ندارد سخن حق را بیان کند و با این نگاه، عزیز شود. 

حجت الاسلام والمسلمین نواب خاطرنشان کرد: شهید حججی جوانی از نجف آباد، با عمل به حق و فداکاری در راه حق آن قدر عزیز شد که مقام معظم رهبری تاکنون چندین بار در سخنرانی‌هایشان از وی به عنوان شهید حججی عزیز یاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (قدس سره) با آن جایگاه و منزلت می‌فرماید: رهبر من آن نوجوان ۱۳ ساله‌ای است که نارنجک به کمر بسته و زیرتانک دشمن می‌رود، تصریح کرد: اگر خواستار عزت در دنیا و آخرت هستیم باید تلاش کنیم اعمالی که انجام می‌دهیم مطابق حق باشد.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه درقرآن به حدود ۶۰ مورد اشاره شده که افراد به حق عمل نکرده و سرنگون شدند، اظهار داشت: خداوند می‌فرماید: «سَأَصْرِفُ عَنْ آیَاتِیَ الَّذِینَ یَتَکَبَّرُونَ فِی الْأَرْضِ بِغَیْرِ الْحَقِّ وَإِنْ یَرَوْا کُلَّ آیَةٍ لَا یُؤْمِنُوا بِهَا – کسانی که در مقابل حق تکبر می‌کنند و تسلیم نمی‌شوند روزی از بین خواهند رفت ».  

وی افزود: روزی فرا خواهد رسید آمریکا نیز با این اقتداری که دارد برچیده خواهد شد بخاطراینکه به حق عمل نمی‌کند و حقی برای دیگران قائل نیست و خود را ذی حق عالم می‌داند.

سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: آمریکا نفت سوریه را به یغما می‌برد و از کشورها باج خواهی و اقدامات رژیم اشغالگر صهیونیستی را تایید می‌کند که همه نشان‌دهنده ایستادن در مقابل حق است و خداوند می‌فرماید: ما آیات خود را از آنها خواهیم گرفت.

نماینده ولی فقیه همچنین با اشاره به این روایت از نبی مکرم اسلام(ص) “عَلِیٌّ مَعَ الْحَقِّ وَ الْحَقُّ مَعَ عَلِیٍّ ” از حضرت علی (ع) بعنوان مصداق حق نام برد و در ادامه فرازهایی از نهج البلاغه را یادآور شد و با اشاره به اینکه طلحه و زبیر از سرداران بزرگ اسلام درمقابل امام علی (ع) ایستادند و حق را زیر پاگذاشتند، تصریح کرد: انسان همیشه و در همه حال باید خود را به خدا بسپارد.

وی افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «مَا شَکَکْتُ فِی اَلْحَقِّ مُذْ أُرِیتُهُ – از زمانی که من حق را شناختم در حق شک و تردید نکردم». امام علی (ع) به حسنین (علیهما السلام) توصیه کردند: «قُولَا بِالْحَقِّ ـ حسن و حسینم حق را بگویید».

حجت الاسلام والمسلمین نواب با طرح عامل انحراف از حق، اظهار داشت: پیامبر فرموده اند: إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَى أُمَّتِی اَلْهَوَى وَ طُولُ اَلْأَمَلِ ـ من از دوچیز بیش از هر چیز برامتم می‌ترسم که عبارتند از: خواسته‌های نفسانی و آرزوهای طولانی.

وی افزود: پیامبر تصریح کردند: «فَأَمَّا اَلْهَوَى فَیَصُدُّ عَنِ اَلْحَقِّ وَ أَمَّا طُولُ اَلْأَمَلِ فَیُنْسِی اَلْآخِرَةَ» هوای نفس راه را بر حق می‌بندد تا فرد به آن عمل نکند و آرزوهای طولانی، آخرت را از یاد انسان مى‌برد.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *