درگذشت آیت الله لطیفی گنبدی از علمای ملایر

خبرگزاری فارس،گروه فرهنگ: همزمان با شب رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) عالم برجسته عارف بالله آیت‌الله‌ حاج آقا جلال‌الدین لطیفی گنبدی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

آیت الله لطیفی گنبدی از علمای بزرگ شهر ملایر و امام جماعت مسجد عاشورا بود که در محضر علمای بزرگی همچون امام خمینی، آیت الله بروجردی و علامه طباطبایی شاگردی کرده بود.

وی از فرزندان مرحوم آقا شیخ علی گنبدی بود که امام خمینی در سال های پیش از انقلاب و در دوران زندگی شیخ علی گنبدی برای درک مباحث اخلاقی در محضر ایشان در گنبد همدان حضور می یافته است. درس را با صرف و نحو شروع کرده تا به معالم و شرایع و مقداری طب اسلامی و مقداری ادبیات عرب رسید و مقدمات را نزد پدر بزرگوارشان گذراند.

بعدها هم از مکتب آقای حاج سید علی عرب و مرحوم آقا نجفی بهره‌مند شد و رسائل و مکاسب را نزد آیت الله آقا حیدر و آیت الله تالهی گذراند.

وی بعد از گذراندن سطح به قم عزیمت کرده و از محضر آیت الله بروجردی بهره برد. چند سالی نیز از محضر علامه شریف و بزرگوار طباطبایی بهره برد و در کنار این بزرگوار از درس امام راحل سید روح الله خمینی(ره) هم بهره‌مند شد.

 پیکر این عالم ربانی روز دوشنبه ششم آبان ماه ساعت ۱۰ صبح از میدان حضرت امام خمینی (ره) شهرستان ملایر به سمت میدان آزادگان تشییع خواهد شد.

در ضمن مراسم وداع این عالم ربانی یکشنبه پنجم آبان ماه همزمان با نماز مغرب و عشا در مسجد عاشورای شهرستان ملایر منعقد خواهد بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *