سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی/ دانش‌آموزان مداح مسابقه می‌دهند

به گزارش خبرگزاری فارس، سیزدهمین آئین تجلیل از نوگلان حسینی همچون سال‌های گذشته، در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

محمدمیثم میثمی رئیس فرهنگ سرای اندیشه با تشریح کلیات و اهداف برگزاری این آیین گفت: سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی با هدف شناسایی استعدادهای بالقوه مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم اهل بیت(ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه هفت و رئیس فرهنگسرای اندیشه درباره شاخص‌های انتخاب دانش‌آموزان در این همایش افزود: برای مقطع ابتدایی خوش‌صدایی و تلفظ صحیح عبارات، در مقطع راهنمایی علاوه بر خوش صدایی، مقتل‌شناسی، رعایت اصول مداحی و روضه‌خوانی و در مقطع متوسطه علاوه بر شاخص‌های ذکر شده، آشنایی کافی با روایت‌ها و احادیث معتبر مدنظر قرار داده شده است. این شاخص‌ها توسط کارشناسان و داوران کانون مداحان و شاعران آیینی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

میثمی با تأکید بر حضور مداحان و داوران صاحب سبک و پیشکسوت در این مراسم افزود: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این برنامه، ضمن انتقال تجربیات و نکات تخصصی، کمک قابل توجهی به آشنایی نوگلان حسینی با اخلاق و آداب صحیح خادمی و ذاکری خاندان عصمت و طهارت می‌کند.

وی درخصوص نحوه و مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در این همایش گفت: امسال همچون ادوار گذشته با همکاری سازمان دانش‌آموزی شهر تهران، فراخوانی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان علاقه‌مند به مدارس شهر تهران ارسال شد؛ که قرار است دانش‌آموزان با مراجعه به دفتر معاونت پرورشی مدارس خود اقدام به نام‌نویسی کنند.

رئیس فرهنگسرای اندیشه در ادامه یادآور شد: آزمون مقدماتی ثبت‌نام‌کنندگان در همایش نوگلان حسینی در مقطع ابتدایی روز سه‌شنبه  ۹مهرماه، مقطع متوسطه اول روز چهار شنبه ۱۰ مهرماه و مقطع متوسطه دوم روز پنج‌شنبه ۱۱ مهرماه و کارگاه آموزشی برای راه‌یافتگان به مرحله نهایی روز یکشنبه ۱۴ مهرماه و آزمون نهایی روز سه شنبه ۱۶ مهرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

وی در پایان افزود: در اختتامیه سیزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی(مداحان دانش آموز شهر تهران) که روز پنج‌شنبه دوم آبان‌ماه برگزار می‌شود به نفرات اول تا سوم هر مقطع تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهداءخواهد شد. علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۷۶۵۵۰۹ تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *