چاپ سیزدهم یک عاشقانه انقلابی در کتابفروشی‌ها

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، چاپ سیزدهم رمان «پنجره چوبی» اثر فهیمه پرورش از سوی نشر کتابستان معرفت روانه کتابفروشی‌ها شد.

این نویسنده پیش از این به فارس گفته بود: من اینطور احساس کردم، قسمت‌هایی از تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ هست که قشر جوان آن را نشنیده‌اند، بخش‌هایی از وقایع انقلاب و دفاع مقدس هر سال تکرار و بزرگ داشته می‌شود اما بخش‌هایی دیگر وجود دارد که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است. مانند غائله کردستان و یا اتفاقاتی که در بیمارستان آخن در کشور آلمان رویداده بود.

پرورش افزود: این‌ها موضوعاتی است که نسل جوان کمتر درباره آن شنیده‌اند در حالی که تاثیر زیادی در حفظ و صدور انقلاب اسلامی داشته‌اند و اصلا بخش قابل توجهی از فداکاری‌های رزمندگان و بسیجیان ما را شامل می‌شود.

نویسنده «پنجره چوبی» گفت: کتاب «پنجره چوبی» روایت داستانی عاشقانه است که در بطن انقلاب اسلامی شکل گرفته و تا مقطعی از جنگ تحمیلی ادامه می‌یابد. رویدادهای مربوط به تاریخ انقلاب و جنگ همگی مستند هستند و برای نگارش و جمع آوری آن‌ها از خاطرات حدود ۴۰ نفر از دوستان و آشنایان بهره گرفتم، اما بخش داستانی کتاب همه ساخته و پرداخته ذهن بود و سعی شده این دو بخش بطوری درکنار هم قرار بگیرد که علاوه بر ایجاد جذابیت، برای خواننده ملموس و باور پذیر باشد و در عین حال او را خسته نکند.

وی اضافه کرد: در این کتاب دغدغه اصلی من بیان وقایع پنهان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و فداکاری‌های بزرگ مردانی بود که برای حفظ این مرز و بوم از جان خود گذشتند و بعضا گمنام مانده‌اند. امیدوارم که توانسته باشم  قدمی کوچک در آگاه کردن جوانان و نوجوانان وطن اسلامی‌مان بردارم.

بر اساس این گزارش چاپ سیزدهم رمان «پنجره چوبی» که در ۳۹۴ صفحه منتشر شده با قیمت ۳۳ هزار تومان منتشر شده است. اثری که آن را یک عاشقانه خوانده‌اند و البته نقدهایی نیز به آن وارد شده که نشان می‌دهد این کتاب در جمع‌های مختلف خوانده شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *