خصوصیات افرادی که باید با آنها نشست‌وبرخاست کنیم+صوت

به گزارش خبرنگار مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین انصاریان، سخنران مذهبی در سخنرانی ظهر امروز (۱۲ خرداد‌ماه) خود در مسجد حضرت امیر(ع) با موضوع گرداننده امور اظهار داشت: اگر شخص با انصاف، متعادل و میانه‌رویی در آیات قرآن و روایات اهل‌بیت(ع) که منبع علم الهی بودند، دقت کند، به این نتیجه می‌رسد، خداوند متعال که بی‌نیاز از تمامی مخلوقات است، به جز خیر دنیا و آخرت بندگان را نخواسته است.

وی با اشاره به اینکه اگر انسانی این خاست خداوند را قبول نکند و خیر دنیا و آخرت را نخواهد، باز هم خدا فرموده است: «مَنْ اَساءَ علیها؛ به ضرر خودش است»، خداوند در قرآن می‌فرماید: «إِنْ أَحْسَنتُمْ أَحْسَنتُمْ لأَنفُسِکمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا؛ اگر نیکی کنید به خودتان نیکی می‌کنید»

فردی غیرمسلمان برای جمع‌آوری هیزم به بیابان رفته بود و هیزم‌ها را با طنابی بسته بود تا به دوش بگذارد و در بازار بفروشد، پیامبر(ص) به او فرمود: بارت را بازکن، بارش را باز کرد، ماری زهردار و خطرناک از لابه‌لای بار خارج شد و به‌سرعت رفت، پیامبر(ص) برای آن‌که مردم حقیقت را بدانند و باور کنند، به این مرد مشرک فرمودند: امروز چه‌کاری کرده‌ای؟ پاسخ داد از خانه که خارج شدم دو نان لابه‌لای سفره گذاشتم تا در هنگامی‌که در بیابان کار می‌کنم، بخورم اما در راه که می‌رفتم انسان مستحق و نیازمند را دیدم و نان‌ها را به او دادم. پیامبر(ص) فرمود: آن احسانی که کردی، جلوی این مار را گرفت.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: حواریون که مرتب با حضرت مسیح بودند از ایشان پرسیدند: «ما با چه کسی نشست‌وبرخاست کنیم» و مسیح پاسخ داد: با افرادی رفت‌وآمد کن که سه خصوصیات داشته باشند؛ اول اینکه دیدنش انسان را به یاد خدا بیندازد، دوم سخنش علم شما را افزایش دهد و در نهایت عملش انسان را به ساختن آخرت‌ تشویق کند.

صوت کامل این سخنرانی را در زیر بشنوید:

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *