مهمانی چینی‌ها در نمایشگاه کتاب تهران به روایت «شینهووا»

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شینهووا،  سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلای پایتخت ایران آغاز به‌کار کرد. چین مهمان ویژه این دوره نمایشگاه است.

 طی ۱۱ روز برپایی نمایشگاه که در چهارم ماه می (۱۴ اردیبهشت) پایان می‌یابد، ۲۴۰۰ ناشر ایرانی ۳۰۰ هزار عنوان کتاب را به نمایش می‌گذارند. این درحالی است که ۸۰۰ ناشر خارجی نیز ۱۳۷ هزار عنوان از آخرین انتشارات خود را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به نمایش می‌گذارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: «نمایشگاه امسال به هدف تقویت صنعت نشر، ارتقاء روابط بین‌المللی و بهبود دیپلماسی فرهنگی با حضور چین به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه برگزار می‌شود.»

«لین لی‌یینگ» معاون مدیرعامل انتشارات ملی چین هم گفت: «۹۴ ناشر از سراسر چین با ۱۵ هزار عنوان کتاب با موضوعات متنوع در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور یافته‌اند. در این رویداد بیش از ۵۰ فعالیت تبادلات فرهنگی بین ناشران و پژوهشگران دو کشور صورت می‌گیرد.» 

از سال ۱۹۸۷ (۱۳۶۵ خورشیدی) نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فراهم آورنده فرصتی مناسب برای کتاب‌خوان‌های ایرانی جهت خرید کتاب‌های جدید و کمک به ارتقاء تبادل فرهنگی بین ناشران ایرانی و همتایان خارجی‌شان، بوده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *