توصیه مدیر سابق شبکه ۳ به سران قوا برای تماشای یک مستند

به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم مستند-داستانی «خط باریک قرمز» روز گذشته (جمعه ۳۰ فروردین) در سی‌و هفتیمن جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره، حجت‌الاسلام احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و علی‌اصغر پورمحمدی مدیر سابق شبکه سوم سیما در پردیس چارسو به نمایش در آمد.

در خلاصه داستان «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست آمده است: یک گروه مجرم نوجوان در زندان با کمک چند مربی نمایش تصمیم می‌گیرند یک نمایش را روی صحنه ببرند تا اگر موفق بود، به این بهانه و برای اجرا یک روز از زندان خارج شوند…

پورمحمدی از حامیان ساخت این فیلم گفت: ساخت چنین فیلمی کار ساده‌ای نیست؛  در طول این کار با مشکلات و موانع بسیار سختی روبه‌رو شدیم اما قاطعانه از ساخت فیلم حمایت کردم، چون این کار تجربه نشده بود و می‌شد به مسئولان زندان، قاضی و کسانی که وظیفه مراقبت از بچه‌ها را دارند، حق داد که نگران باشند.

وی افزود: حضور در زندان و ارتباط با نوجوانان و جوانانی با این مشکلات خاص، رفت و آمد به زندان با محدودیت‌های ویژه و سختی‌های زیادی دارد و کمبود بودجه آن‌را سخت‌تر می‌کند. با این‌که فیلم مستند بود، آن‌قدر گیرایی داشت که مخاطب را تا آخر نگه دارد، با این حال فکر می‌کم کار باید کوتاه‌تر شود و باتوجه به عرف جامعه ما، برای اکران عمومی بعضی از حرف‌ها حذف شود.

مدیر سابق شبکه سوم سیما خاطرنشان کرد: پیشنهادم این است که تمام مسئولان و خصوصا سران سه قوه این فیلم را ببینند و حال و هوای واقعی چنین بچه‌هایی و شرایط آن‌ها را بدانند و آشنا شوند.
 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *