تزئین حرم امام رضا(ع) با ۲۰۰ هزار شاخه گل/ اختصاص ۳ رواق برای استراحت شبانه زائران

به گزارش خبرنگار حوزه حج و زیارت خبرگزاری فارس؛ همزمان با آغاز سال نو و میلاد با سعادت امام علی(ع) حرم نورانی امام رضا(ع) با ۲۰۰ هزار شاخه گل تزئین می‌شود.

سیدخلیل منبتی معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی در این باره به خبرنگار ما گفت: در آستانه فرا رسیدن سال جدید، حرم مطهر رضوی با استفاده از ۲۰۰ هزار بوته و شاخه گل طبیعی و مصنوعی که بخش قابل توجه آن از طرف تولیدکنندگان گل و گیاه از سراسر کشور اهدا می‌شود، تزیین شده است.

وی بیان کرد: اقدامات اجرایی شامل احداث سازه داربستی، شن‌ریزی و همچنین نصب المان‌های گل ۱۵ اسفند ماه آغاز شد و با پیگیری‌های مستمر ۲۷ اسفندماه گل‌آرایی اماکن متبرکه به اتمام رسید.

منبتی افزود: در برنامه گل‌آرایی اماکن متبرکه علاوه بر مکان‌های مختلف حرم مطهر، صحن‌ها، بست‌ها، آبنماها، سقاخانه، دوربرگردان‌ها و مبادی ورودی نیز به طور ویژه تزئین و گل‌آرایی ‌شده است.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: هماهنگی‌های لازم با شهرداری صورت گرفته تا بحث گل‌آرایی اطراف حرم با نظارت و مشورت آنها انجام شود تا چشم‌اندازی‌ زیبا برای زائران نوروزی فراهم آوریم.

آمادگی بیمارستان رضوی برای ارائه خدمت به زائران و مجاوران در ایام نوروز

با توجه به حضور تعداد زیادی از هموطنان در ایام عید نوروز در جوار بارگاه منور حضرت رضا(ع) و نیز پیش‌بینی حضور ۹ میلیون زائر طی این ایام در شهر مقدس مشهد، بیمارستان رضوی همگام با سایر بخش‎های درمانی مشهد مقدس، به صورت کامل برای ارائه خدمات درمانی در بخش‌های کلینیکی و پاراکلینیکی آمادگی دارد.

کلینیک‌های قلب، ارولوژی، اطفال، زنان، داخلی و جراحی اعصاب، چشم، روانپزشکی، غدد، گوارش، داخلی، گوش، حلق و بینی، ارتوپدی، انکولوژی، جراحی عمومی، جراحی عروق، شنوایی‌سنجی، نوار مغز و هم‌چنین بینایی‌سنجی تقریبا در تمامی روزهای نیمه اول فروردین‌ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۸ تا ۱۲ پذیرای مراجعه‌کنندگان خواهند بود.

در نیمه دوم فروردین ماه ۱۳۹۸ نیز کلینیک‌های نفرولوژی، ارولوژی، اطفال، زنان، نازایی، داخلی و جراحی اعصاب، چشم، روانپزشکی، چک‌آپ، غدد، گوارش، ریه، داخلی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، انکولوژی، عفونی، جراحی عمومی، تغذیه، پوست، روماتولوژی، کلینیک درد، جراحی عروق، شنوایی‌سنجی، نوار مغز، نوار عصب و عضله و نیز بینایی‌سنجی فعال بوده و در تمامی ساعات کاری کلینیک‌ها، آماده خدمات‌رسانی به مراجعان خواهد بود.

کلینیک دندانپزشکی بیمارستان رضوی نیز در ایام تعطیلات ابتدایی سال، غیرفعال بوده و از ۱۷ فروردین‌ماه با نوبت قبلی امکان ارائه خدمات را دارد.

قابل توجه است، در ایام تعطیلات نوروز، بخش‌های سی‌تی اسکن و MRI بیمارستان فوق تخصصی رضوی به صورت شبانه‌روزی و بخش سونوگرافی بیمارستان فوق تخصصی رضوی در نوبت صبح از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و در نوبت عصر از ساعت ۱۸ الی ۲۲ با حضور پزشک متخصص سونوگرافی مقیم، فعال خواهد بود.

اختصاص ۳ رواق برای استراحت شبانه زائران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز

۳ رواق شیخ حر عاملی، شیخ طوسی و رواق حضرت زهرا(س) برای استراحت شبانه عموم زائران در حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شده است. عموم زائرانی که در ایام نوروز از راه دور و نزدیک برای زیارت به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، علاقه‌مندند که بیشترین بهره معنوی را از این مکان ملکوتی ببرند و ترجیح می‌دهند که بیشتر در حرم مطهر حضور داشته باشند.

از ۲۸ اسفندماه تا ۶ فروردین‌ماه خواهران برای استراحت می‌توانند از ساعت ۲۲ تا ۴ صبح به رواق شیخ حر عاملی و رواق حضرت زهرا(س) و برادران نیز به رواق شیخ طوسی مراجعه کنند.

در مدت حضور زائران برای استراحت در این دو فضا، بخش انتظامات حرم مطهر رضوی برای رسیدگی به امور در این سه رواق حضور دارند و به منظور امنیت بیشتر زائران در زمان استراحت نیروهای بخش آگاهی حرم مطهر هم در این فضاها گشت می‌زنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *