«لازمان لامکان» نمایشی در تقبیح جنگ در دنیا از زبان یک اسلحه پیر است

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، نمایش خیابانی «لازمان، لا مکان» به نویسندگی رضا بهرامی، کارگردانی مارال ایزدبخش و بازی مالک آبسالان، احمد جعفری و مارال ایزدبخش، به سرپرستی گروه محمود عباس‌زاده و موسیقی علی خاتمی، سوده خدری و محمد باقری، طراحی فضا مجتبی خلیلی در محوطه تئاتر شهر و در ایام جشنواره تئاتر فجر به صحنه نمایش رفت.

مالک آبسالان بازیگر این نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس از استقبال دو ـ سه هزار نفری مردم از این نمایش گفت و اظهار داشت: این نمایش درباره صلح جهانی داستانی را روایت می‌کند. داستان یک اسلحه کلاشینکف که در لحظات پایانی خود صحبت می‌کند.

وی در ادامه افزود: این اسلحه از جنگ‌های طول تاریخ به ویژه جنگ جهانی دوم صحبت می‌کند و اینکه جنگ‌ها نابه حق و نادرست هستند و اگر انسان‌ها به جای اسلحه، بذر محبت در دل هم می‌کاشتند دنیای جای بهتری بود.

آبسالان با اشاره به اینکه نمایش اپیزودیک با فضای کمدی بود، افزود: سعی کردیم در این کار گریزی به جنگ‌های خاورمیانه، آسیای میانه، جنگ‌های جهانی و جنگ در آفریقا بزنیم.

وی با اشاره به اینکه این کار برگزیده جشنواره ایثار هم شده، گفت: فضای کار ارزشی است و طراحی دکور سنگینی هم داشت که در محوطه تئاتر شهر توانست تماشاگران زیادی را جذب خود کند. امیدواریم این کار در جشنواره فجر نیز در بخش مسابقه موفق باشد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *