آمار چند تماشاخانه‌ تا ۷ دی/ حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از نمایش «راز جنگل»

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تماشاگر تماشاخانه های اداره کل هنرهای نمایشی (مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر) تا روز ۷ دی ماه مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته آمار تفکیکی خود را به شرح ذیر اعلام کرد: تماشاخانه اصلی:  نمایش «شاه لیر» به کارگردانی «مسعود دلخواه» که جمعه گذشته برای آخرین بار در تئاترشهر روی صحنه رفت، طی ۴۱ اجرایی که پشت سر گذاشت میزبان ۱۶۲۶۵ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۶۰۲۲ بلیط تمام بها ، ۲۴۸۷ بلیط نیم بها، ۳۹۱۱ بلیط با تخفیف و ۳۸۴۵  بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۷۰ هزار تومان رقم ۷ میلیارد ۱۴۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه چهارسو: طی هفته گذشته میزبان ۲ نمایش « فاندو و لیز» و «پرومته طاعون» بوده است. نمایش «فاندو و لیز» به کارگردانی« هوشمند هنرکار» طی ۱۷ اجرایی که پشت سر گذاشته میزبان ۶۳۸ تماشاگر بوده است.برای این نمایش ۱۲۶ بلیط تمام بها،۱۶۷ بلیط نیم بها، ۱۲بلیط با تخفیف و ۳۳۳ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۶۵ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش «پرومته طاعون» به کارگردانی« شهاب آگاهی» با ۱۶ اجرا پذیرای  ۱۰۰۶ تماشاگر بوده است.برای این نمایش ۵۰۴ بلیط تمام بها، ۸۲ بلیط نیم بها، ۷۱ بلیط با تخفیف و ۳۴۹ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۱۸۰ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه قشقایی: نمایش «مردی به نام دایک »به کارگردانی «مهدی میامی» که سه هفته ی گذشته و با ۱۸ اجرا که پشت سر گذاشته میزبان ۹۱۳ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۳۲ بلیط تمام بها، ۲۶ نیم بها، ۲۵ بلیط تخفیف دار و ۴۳۰ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۱۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سایه: نمایش «خرده نان» به کارگردانی «کوروش سلیمانی» با ۲۱ اجرایی که پشت سر گذاشته ۱۴۵۶ تماشاگر را در این سالن پذیرا بوده است . برای این نمایش ۸۸۸ بلیط تمام بهاء ،  ۱۳۵ بلیط نیم بها ، ۵۴ بلیط تخفیف دار و ۳۷۹ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۲۹۹ میلیون و ۶۱۰ هزار ریال ثبت شده است.

پلاتو اجرا: نمایش «ایستگاه ابری» به کارگردانی «علیرضا کلاهچیان» در ۹ اجرایی که پشت سر گذاشته ۲۵۱ تماشاگر داشته است.برای این نمایش ۱۱۸ بلیط تمام بها  ، ۳۲ بلیط تخفیف دار و ۱۰۱ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۱۵ هزار تومان رقم ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز آمار تفکیکی خود را به شرح زیر اعلام کرد: ۱- این تماشاخانه پذیرای نمایش «بنگاه تئاترال» به کارگردانی «نسیم تاجی» است که تا ۷ دی ماه ۱۰۴۵ تماشاگر را برای دیدن این اثر به خود دیده است. برای این نمایش ۳۳۹ بلیط تمام بهاء، ۳۱۵ بلیط نیم بها ، ۶۹ بلیط تخفیف دار و ۳۲۲ بلیط میهمان ارائه شده که جمع گیشه ۱۵ روز فروش این نمایش ۱۳۸ میلیون و ۹۷۵ هزار ریال ثبت شده است.

۲- نمایش «قحط الرجال» به کارگردانی «محمدرضا آزادفر» با قیممت ۲۵ هزار تومان روی صحنه است که تا ۷ دی ماه میزبان ۲۳۸۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۷۴۶ بلیط تمام بهاء، ۵۵۹ بلیط نیم بها ، ۲۴۳ بلیط تخفیف دار و ۸۳۶ بلیط میهمان ارائه شده که جمع گیشه ۱۸ روز فروش این نمایش ۳۰۴ میلیون و ۹۷۵ هزار ریال ثبت شده است.

تالار هنر در هفته گذشته صرفاً ۲  روز پذیرای آثار جدیدش بود که آمار و اطلاعات این نمایش ها هفته آینده در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

*استقبال مردم از پرده خوانی انقلاب/ ادامه جشنواره تئاتر شاهد با حضور هنرمندان ۱۶ استان

محمد لارتی، دبیر علمی جشنواره ملی تئاتر هنرمندان شاهد و ایثارگر با اشاره به شرکت گروه‌های نمایشی از ۱۶ استان کشور در جشنواره، به استقبال گسترده مردمی از بخش ویژه پرده خوانی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: بخش ویژه پرده خوانی انقلاب که به مناسبت ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در این جشنواره پیش بینی شده است با استقبال بسیار خوبی روبرو بوده و اجرای آن تا اختتامیه جشنواره ادامه خواهد داشت.
لارتی ادامه داد: تا کنون ۱۲ اجرا در بخش نمایش خیابانی، ۶ نمایش در بخش نمایش صحنه‌ای و ۱۰ اجرا در بخش ویژه پرده خوانی انقلاب اسلامی اجرا شده است. در حاشیه جشنواره نیز کارگاه های آموزشی استاد غلامرضا خلعتبری و شهاب مجدی با حضور هنرمندان و هنرجویان برگزار شده و کارگاه استاد ولی شالی نیز امروز سه شنبه برگزار خواهد شد.
دبیر علمی جشنواره ملی تئاتر هنرمندان شاهد و ایثارگر افزود: تا کنون هنرمندانی از آذربایجان شرقی، ایلام، کرمانشاه، اردبیل، تهران، ری، کرمان، البرز، فارس، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و… روی صحنه رفته اند و اجرای نمایش ها تا سه شنبه شب ادامه خواهد داشت. چهارشنبه ۱۲ دی نیز برگزاری اختتامیه جشنواره و تقدیر از برگزیدگان پیش بینی شده است.
جشنواره ملی تئاتر هنرمندان شاهد و ایثارگر با حضور قطب الدین صادقی، محمود فرهنگ، محمدرضا غفاری و… در هیئت داوران از یکشنبه ۹ دی در شهر رامسر آغاز شده و تا چهارشنبه ۱۲ دی نیز ادامه خواهد داشت.

*حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از نمایش راز جنگل

نمایش موزیکال راز جنگل با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در مجتمع فرهنگی هنری اسوه به روی صحنه رفت.
این نمایش موزیکال به کارگردانی علیرضا شریف کاظمی و سعید کامیابی تا پانزدهم دی ماه در مجتمع فرهنگی هنری اسوه ویژه کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. مجتمع فرهنگی هنری اسوه در خیابان انقلاب ابتدای بهار جنوبی قرار دارد.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *