رویکرد تمرکززدایی تئاتر از پایتخت/ اجرای نمایش «باغ خونی» در مشهد

حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران ضمن بیان مطلب، به خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس گفت: قرار است در راستای تمرکززدایی از مرکز پروژه نمایشی «باغ خونی» درباره فاجعه گوهرشاد مشهد به کارگردانی امیر بشیری با بازی کامران تفتی و پرویز فلاح پور از ششم دی ماه به صحنه تئاتر شهر مشهد برسد.

وی یادآور شد: این نمایش پس از اجرا در مشهد در تهران و به احتمال زیاد در جشنواره فجر نیز به صحنه می‌آید.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در ادامه افزود: با توجه به وضع تاریخ مشهد و فجایعی که در زمینه مسجد گوهرشاد در گذشته رخ داده است و براساس منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه توجه به این حادثه، این پروژه نمایشی به صحنه می‌رسد. البته داستان از این قرار است که یک عاشقانه در میانه اتفاقات گوهرشاد روایت می‌شود.

نیلی با بیان اینکه قرار بر این است که حمایت‌های انجمن در زمینه پیگیری آداب و رسوم و حوزه تاریخ شهرها نیز صورت بگیرد،‌ گفت: این پروژه قرار است در سطح ملی انجام شود و خود انجمن هنرهای نمایشی ایران هم آن پیگیری می‌کند. بنابراین فعالیت‌های انجمن قرار است از حمایت‌های مالی صرف خارج و به فضای محتوایی وارد شود.

وی درباره دیگر فعالیت‌های انجمن مبنی بر انعقاد قرارداد با نهادهایی چون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان صدا و سیما نیز گفت: قرار بر این است که در عرصه‌های مختلف هم تولید نمایش با محوریت مسائل استان‌ها و شهرها داشته باشیم اکنون در حال رصد استان‌ها در زمینه نیازهایشان هستیم تا تولیدات خوبی در عرصه‌های مختلف نمایشی داشته باشیم.

نیلی با اشاره به ارتباطات مناسبی که در زمینه تعامل برای ارتقا سطح کیفی و اجرایی تئاترهای استانی با افراد و گروه‌ها برقرار کردند،‌گفت: برای این گروه‌ها به فراخور بودجه هم مشخص می‌شود ما هم به عنوان مجری طرح فعال خواهیم بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *