طرح بخشش مالیاتی هند برای فیلم‌سازی

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از وِرایِتی،  هندوستان برنامه دارد انگیزه‌های مالیاتی را در صنعت فیلم‌سازی و سریال‌های تلویزیونی خود ارائه دهد.

«آشوک کومار پارمار» معاون بخش فیلم‌ وزیر اطلاعات و صدا سیمای هند به وِرایِتی گفت: «درحالیکه این طرح هنوز در مراحل اولیه خود به‌سر می‌برد، هدف آماده کردن مستندات این طرح و ارائه آن در طی جشنواره فیلم «کن۲۰۱۹» است.»

این طرح از برنامه‌هایی که کشورهایی نظیر کانادا و مراکش در این زمینه انجام داده‌اند الگوبرداری شده است. هند اخیرا معاهداتی برای همکاری‌های دوجانبه برای تولید مشترک فیلم و سریال تلویزیونی با کشورهای «برزیل» «بنگلادش» «کانادا» «چین» «فرانسه» «آلمان» «ایتالیا» «کره» «نیوزیلند» «لهستان» «اسپانیا» و «بریتانیا» به امضا رسانده است.

«دفتر تسهیلات فیلم» هند در سال ۲۰۱۵ به منظور کمک به تهیه‌کنندگان بین‌المللی و از بین بردن قوانین دست و پا گیر و مجوزهای فیلم‌برداری در هند تاسیس شد و این طرح در سال ۲۰۱۶ عملیاتی گردید. در همین مدت ۷۵ فیلم تولید شده که شامل فیلم‌های بین‌المللی که بخشی جزئی هم از آن‌ها در هند فیلم برداری شده که فیلم‌های «اقبال و جواهر هندی» «هتل بمبئی» و «سفر فوق‌العاده فَکِر» از آن جمله هستند.

«دفتر تسهیلات فیلم‌سازی»(FFO) به تازگی در فرآیند یکپارچه‌سازی وبسایت در ۳۶ ایالت هند است که باعث می‌شود فیلم‌سازان خارجی و بین‌المللی برای فیلم برداری در چند ایالت هند مشکلی نداشته باشند و نیز برای فیلم‌سازان هندی که بخواهند در ایالتی غیر از ایالت خود فیلم برداری کنند.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *