طلاب علوم دینی در زمینه بیان تفسیر قرآن آموزش می‌بینند

به گزارش  خبرگزاری فارس؛ تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد تفسیر قرآن کریم و مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم منعقد شد. این تفاهم‌نامه به منظور توانمندسازی و ارتقاء مهارتی طلاب حوزه علیمه بخصوص در زمینه بیان تفسیر، شناسایی افراد مستعد و فاضل و توانمند برای شرکت در دوره تخصصی و کارگاهی و تربیت مدرس و مربیان دوره‌های بیان تفسیر به امضای طرفین رسید.

در این جلسه حجت‌الاسلام محمدیان رئیس ستاد تفسیر قرآن کریم با ابراز خرسندی از همکاری دو جانبه گفت: ستاد تفسیر علاوه بر آموزش و تربیت مربی و مدرس در بحث اشاعه و ترویج و همچنین پژوهش و تولید محتوا برنامه‌هایی در دست اقدام دارد

دبیر ستاد تفسیر اظهار امیدواری کرد که در تحقق مفاد این تفاهم‌نامه سعی و تلاش خواهیم کرد که از ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای هم استفاده کنیم.

محمدیان با تأکید بر اینکه در بحث آموزش تفسیر در کنار حوزه با همه توان خود هستیم اظهار داشت: با شناسایی ظرفیت‌های موجود و هم‌فزایی و هدف‌گذاری دقیق این همکاری مستمر و ادامه خواهد داشت. هدف ما قرآن است و چه بهتر این فعالیت زیر پرچم و آرم حوزه علمیه که بهترین آرم است انجام شود. ما همه سر سفره امام صادق علیه‌السلام هستیم و حضرتش ان شاءالله ما در انجام هرچه بهتر این مهم یاری خواهد کرد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام کشوری مسئول مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی مرکز مدیریت حوزه‌های علیمه شرح کاملی از برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مهارتی و دیگر فعالیت‌های مرکز ارایه و افزود: مخاطبان مرکز از چندین طیف مختلف هستند که مطابق با نیاز مخاطب در تمام سطوح، دوره‌های مختلف براساس آیین‌نامه آموزشی مرکز، برنامه‌های الزامی و برحسب ضرورت پیش‌بینی شده و به گونه‌ای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شده که هر طلبه در زمینه‌های مختلف اعم از آموزش، پژوهش، سخنرانی، مهارتهای فردی و اجتماعی و دیگر ضروریات یک بسته آموزش منسجم و کاربردی دریافت خواهد کرد که برابر مصوبه شورای عالی حوزه طراحی و تدوین شده است.

در این جلسه ححج الاسلام آقایان رجبی و طهماسبی از همکاران آقای کشوری حضور داشتند که هریک از عزیزان به طور کامل فعالیت‌های حوزه کاری خود را تشریح کردند.

بر اساس این تفاهم نامه از سوی مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حجت‌الاسلام رجبی رئیس اداره آموزش حضوری و از سوی ستاد تفسیر و حجت‌الاسلام چاوشی مدیر مرکز آموزش مهارت بیان تفسیر قم به عنوان مسئولان هماهنگی و برنامه‌ریزی در اجرای این تفاهم‌نامه تعیین شدند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *