دومین جشنواره‌ عکس معدن آبان‌ماه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل روابط عمومی جشنواره عکس معدن، مجید مصاحبی دبیر جشنواره ملی عکس معدن با اشاره به فراخوان این رویداد که هفته‌ گذشته منتشر شده است، گفت: جشنواره امسال به یک محیط عمومی‌تر منتقل شده است و نمایش عکس‌های برگزیده را ۱۰ روز در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران خواهیم داشت. این تغییر نسبت به سال قبل به نظر تغییر مهمی است چون فضای خانه هنرمندان می‌‌تواند بیننده بیشتری را جذب کند.

وی یادآور شد: سال گذشته باید جشنواره را به عنوان یک جشنواره‌ تخصصی محک می‌زدیم بنابراین نمی‌توانستیم میزان مخاطب آن را پیش‌بینی کنیم در نتیجه جشنواره را در سازمان توسعه معادن «ایمیدرو» برگزار کردیم؛ اما امسال با توجه به طیف گسترده مخاطبان سال گذشته، تصمیم گرفتیم در خانه هنرمندان ایران این رویداد را برگزار کنیم.

دبیر دومین دوره‌ جشنواره عکس معدن عنوان کرد: بعد از برگزاری این رویداد، ۶ دوره نمایش آثار را تا جشنواره سال بعد در سراسر کشور خواهیم داشت.

مصاحبی با اشاره به فراخوان که تا ۲۵ شهریور ماه برای شرکت در این رویداد به علاقه‌مندان فرصت داده است، توضیح داد: سعی کردیم همچون سال گذشته اطلاعات را به صورت گسترده در اختیار جامعه‌ مورد هدفمان قرار دهیم و در این راستا فراخوان به صورت چاپی منتشر شده و در اختیار سازمان‌ها مربوط قرار گرفته است و با دانشگاه‌ها و مراکز هنری و عکاسی در سطح کشور هماهنگ کردیم تا فراخوان را اعلام کنند.

 

وی تاکید کرد که مهلت ارسال آثار قابل تمدید نیست چون باید هیأت انتخاب فرصت ارزیابی آثار را داشته باشند.

دبیر جشنواره‌ عکس معدن بیان کرد: با توجه به اینکه پارسال نزدیک به ۲ هزار اثر داشتیم، پیش‌بینی می‌کنیم امسال وارد مرز ۳ هزار اثر شویم؛ بنابراین امکان تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره وجود ندارد.

مصاحبی تصریح کرد: سعی می‌کنیم بنا بر تقویم پیش جلو برویم و نیمه مهرماه هم آثار رسیده به بخش مسابقه را معرفی کنیم تا در اختیار هیأت داوران قرار بگیرد.

دبیر جشنواره‌ عکس معدن در پایان بیان کرد: امسال سه تور تخصصی عکاسی داریم که به صورت ملی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان از سطح کشور می‌توانند ثبت نام کنند. حداقل سه تور هم به صورت بومی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان استانی که معدن در آن قرار گرفته است، در آن شرکت می‌کنند.

جشنواره عکس معدن با موضوعات «انسان و معدن»، «شکوه معدن و صنایع معدنی»، «ایمنی و محیط زیست در معدن» و «صنایع معدنی» برگزار می‌شود و به علاقه‌مندان فرصت داده که تا روز ۲۵ شهریور ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، خیابان سمیه بعد از مفتح پلاک ۱۰۰، طبقه دوم یا به وب سایت www.kimiyafest.ir ارسال کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *