پشتیبانی روستاییان از جبهه سوژه فیلم شد

یونس شهباز کارگردان سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با اشاره به ساخت فیلم جدید خود، گفت: جدیدترین اثری که در دست ساخت دارم فیلم داستانی کوتاهی با موضوع مقاومت و ایستادگی است. کار نگارش فیلمنامه به پایان رسیده؛ اما هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده‌ام.

وی افزود: آشنایی من با سوژه این فیلم کوتاه اینگونه بود که به دنبال فیلمنامه‌ای برای تولید اثر بودم که با عکاسی به نام آقای قاسمی آشنا شدم و او هم مرا در جریان نگارش فیلمنامه‌ای قرارداد که برای یکی از سرداران دفاع مقدس نوشته شده بود. من از آن متن الهام گرفتم و فیلمنامه این کار را نوشتم.

این فیلمساز با بیان اینکه انتخاب بازیگر برای تولید اثر صورت گرفته است، ادامه داد: داستان این فیلم کوتاه در دهه ۶۰ می‌گذرد و در جریان آن با دختر جوانی روبرو می‌شویم که مادرش دچار بیماری شده و او را به بیمارستانی در شهر می‌برند؛ اما در همین زمان یکی از ماشین‌های پشتیبانی جبهه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی وارد روستای محل زندگی این دختر می‌شود.

شهباز در ادامه سخنانش عنوان کرد: لوکیشن این فیلم داستانی ۱۰ دقیقه‌ای در روستای «نوجه ده شیخلر» شهرستان مرند قرار دارد. این روستا از بافتی بسیار قدیمی برخوردار است و به خوبی می‌توان صحنه‌های مورد نیاز را برای این فیلم که داستانش در دهه ۶۰ می‌گذرد،  بازسازی کرد.

وی با بیان اینکه تصویربرداری این فیلم از ماه آینده آغاز می‌شود، اظهار داشت: هر سال، یک فیلم برای حضور در جشنواره مردمی فیلم عمار تولید می‌کنم و در برنامه‌ریزی این کار هم دنبال آماده کردن این فیلم برای ارسال به دوره بعدی این جشنواره هستم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *