مجلس یادبود حجت‌الاسلام حسینی در هفتمین روز درگذشت

به گزارش خبرنگار مسجد و هیئت خبرگزاری فارس، مراسم هفتمین روز درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی اکبر حسینی، عصر امروز از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در مسجدی که امامت آن را بر عهده داشت، برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مسجد فائق که میزبان مجلس ترحیم سوم این معلم اخلاق بود، امشب نیز در سالگرد وفات حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) و شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا (ع) از دوستداران مرحوم حجت‌الاسلام حسینی نیز میزبانی می‌کند.

حجت‌الاسلام حسینی متولد ۱۳۱۸ تهران و دانش‌آموخته حوزه‌های علمیه تهران و قم بود. وی در ده‌‌های ۶۰ و ۷۰ با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» میهمان خانواده‌های ایرانی بود و محبوبیت خاصی در بین مردم داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های چهارم و پنجم، مدیریت کل آموزش و پرورش استان تهران، ریاست کمیسیون آموزش و پرورش مجلس، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و تدریس در حوزه و دانشگاه بخشی از فعالیت‌های حجت‌الاسلام حسینی در سال‌های حیات پربرکتش است.

تألیف مجموعه پنج جلدی سلام بر خورشید ویژه داستان درخشان زندگانی خاتم پیامبران(ص) و تألیف کتب دینی سطوح ابتدایی و راهنمایی مدارس از جمله آثار وی بود.

پیکر حجت‌الاسلام حسینی، روز جمعه یکم تیرماه برای خاکسپاری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به شهرری منتقل شد.

در مراسم بدرقه پیکر این استاد فاضل اخلاق، چهره‌هایی چون غلامعلی حداد عادل، حجج اسلام سیدمجتبی و سید‌میثم خامنه‌ای، حجت‌الاسلام طائب، سردار اشتری، آیت‌الله امامی کاشانی، حجت‌الاسلام مجتهد شبستری، حجت‌الاسلام ناطق نوری، حجت‌الاسلام ادیب یزدی، محمود فرشیدی، حسین فریدون و بسیاری از چهره‌های فرهنگی و حوزوی حضور داشتند. همچنین آیت‌الله امامی کاشانی برپیکر حجت‌الاسلام حسینی نماز خواند.

مسجد فائق در خیابان ۱۷ شهریور، بعد از ایستگاه ورزشگاه، خیابان شهید فیاض‌بخش واقع است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *