آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی آغاز شد

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی دقایقی پیش با بیش از یک ساعت تاخیر، ۲۶ اردیبهشت ماه در تالار وحدت آغاز شد.

*کانون‌های تئاتر دانشگاهی را سرمایه تئاتر می‌دانیم

در ابتدای مراسم غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تقدیر از همه شرکت‌کنندگان و بانیان این جشنواره گفت: تلاش ما براین است که دبیر جشنواره را به موقع انتخاب کنیم دوستان خود را داوطلب کنند و این آمادگی را داریم تا در زمان مناسب کارها را پیگیری کنیم و آسیب شناسی جشنواره را نیز در دستور کار خود داریم.

وی در ادامه افزود: بحث آموزش و پژوهش برای این جشنواره مهم است ما کانون‌های تئاتر دانشگاهی را سرمایه تئاتر می‌دانیم و تلاش داریم فرصت مناسب را برای همه فراهم کنیم تا شاهد اعتلای تئاتر دانشگاهی باشیم.

*سه ضلع پیشرفت تئاتر به روایت ناظرزاده کرمانی

در ادامه مراسم بزرگداشتی برای استاد ناظرزاده کرمانی گرفته شد و وی پشت تریبون عنوان کرد: آموزش، پرورش و آفرینش سه ضلع پیشرفت تیاتر کشور است ماهم اگر میخواهیم پیشرفت کنیم میبایست اینها را باهم داشته باشیم.

سپس ناظرزاده کرمانی نغمه ثمینی را برای تجلیل روی سن دعوت کرد. وی عنوان کرد که خانم ثمینی را از دوران دانشجویی می‌شناسد و خوشحالم که شاهد موفقیت بیشتر او هستم.

سپس نوید محمد زاده نیز روی صحنه حاضر شد و گفت: افتخار داشتم که دراین جشنواره حضور داشتم خیلی از شما یاد گرفتم و به نظرم بهترین جشنواره همین است.

نغمه ثمینی نیز عنوان کرد: هر بحرانی می‌تواند نسل شما را بسوزاند مراقب دوران خود باشید و بیاید باهم درباره صلح بنویسیم.

در این مراسم جمعی از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شهرام کرمی،‌مدیر کل هنرهای نمایشی و جمعی از مسئولان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور دارند.

همچنین دانشجویان شرکت کننده در جشنواره نیز که آثار خود را دراین چند شب اجرا کرده‌اند، در مراسم حضور پیدا کرده‌اند.

*برگزیدگان بخش پوستر:

تقدیر: مرضیه خوش ترکیب از دانشگاه هنر

تندیس: مریم برادران

*بخش عکس

تقدیر: کیارش مسیبی از دانشگاه آزاد

برگزیده: سهیل صحرانورد از دانشگاه علمی کاربردی

*بخش تیزر

تندیس: محمدرضا رمضانیان

جشنواره تئاتر دانشگاهی از ۱۶ اردیبهشت در تهران آغاز و تا ۲۵ اردیبهشت برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *