پایتختی‌ها ماجراجوتر می‌شوند/ شوخی های «پایتخت» پخته شده است

«نسرین نصرتی» بازیگر نقش «فهیمه معمولی» در سریال «پایتخت۵» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس،  گفت: «پایتخت۴» برای ماه رمضان بود و باید فضای مناسبت ماه رمضان هم در آن حفظ می‌شد. اتفاقا من سری چهارم این سریال را خیلی دوست داشتم و معتقدم فصل ۴ و ۵ اصلا قابل قیاس با یکدیگر نیستند چراکه فصل ۵ فصل پر ماجرایی است و همانطور که دیدید هر قسمت شاید به اندازه یک فیلم سینمایی ماجرا داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر امروز پایتخت تا فصل ۵ پیش رفته فقط و فقط به خاطر خواسته مردم بوده و اگر بنا به گفته عده‌ای سری چهار ضعیف بود مردم هیچوقت پیگیر ساخت ادامه آن نبودند. مطمئنم که فصل پنج بسیار متفاوت‌تر است آنهم نه فقط به خاطر سختی‌های تولید. فکرمی‌کنم که خیلی پر محتوا است، دلیلش این است که شوخی‌ها پخته شده است.

 

این بازیگر در ادامه با اشاره به تفاوت در شخصیت کاراکترها طی این دو سال بیان داشت: ما نمی‌توانیم شیمیایی آدم‌ها را تغییر دهیم و بگوییم برای مثال نقی با ارسطو کل کل نمی‌کند چراکه این جزو خصیصه‌های این دو نفر است که حالا در فصل جدید در موقعیت‌های جدیدی قرار گرفتند و چیزی عوض نشده،‌ فقط اینها مقداری ماجرا جوتر شده‌اند. اگر مخاطبی از کل کل‌‌های این دو لذت بُرد، الان هم می‌تواند لذت ببرد و در غیر اینصورت نه. این بار کاراکتر جدیدی به نام بهتاش به قصه اضافه شده که بهرام افشاری آن را بازی می‌کند. بهتاش در داستان پسر من است و مطمئنم که خیلی خوب بازی کرده است.

نصرتی ادامه داد: برای اولین بار برای تولید پایتخت زمان کافی در دستمان بود و از همه مهمتر اینکه این سری هنگام پخش دیگر درگیر ضبط نیستیم و می‌توانیم هر شب سریال را با فراغ بال تماشا کنیم،‌ اتفاقی که در پایتخت‌های قبلی برایمان نمی‌افتاد و خیلی از قسمت‌ها از دستمان می‌رفت و در بازپخش‌ها می‌دیدیم. این بار حجم کار خیلی زیاد بود و با اینکه آقای مقدم دستش تند است و آزموده شده، نیاز به زمان درست و حسابی و تیم تهیه حرفه‌ای داشتیم که خداراشکر همه اینها مهیا شد.

وی با اشاره به لوکیشن‌های متعددی که در این سریال وجود دارد گفت: داستان ما را به فضاهای متفاوت می‌برد. همانطور که دیدید، تمام پایتخت ۴ در شمال تصویربرداری شد،‌ اما این بار پایتخت پر است از ماجرا و سفر و اتفاق‌هایی که اصلا شبیه به پایتخت ۴ نیستند.

 

بازیگر سریال «قرعه» درباره انتقادی مبنی بر اینکه پایتخت مدت‌ها است که به بی قصه‌ بودن محکوم شده است و برای رهایی از این تکرار قصه‌هایی عجیب و غریب را به پایتخت ۵ وارد کرده است، ‌گفت: من این حرف را قبول ندارم چراکه فضای پایتخت به همان شمال بودن و دور هم نشستنش پایتخت است که شاید اگر همین صحنه‌ها را در سریال دیگری می‌دیدید، خسته می‌شدید و می‌گفتید چرا اینقدر اینها حرف می‌زنند!

وی با اشاره به قوی بودن متن‌های این سریال نیز گفت: متن خوب روی ورود یک بازیگر و اینکه مردم چطور شما را باور کنند، ‌تاثیر ویژه‌ای دارد. این اتفاق برای همه بازیگران پایتخت به بهترین شکل افتاده است و این بار هم فکر می‌کنم تعداد بسیاری از مردم طرفدار شخصیت بهتاش می‌شوند. این سریال از معدود سریال‌هایی است که وقتی بازیگر به قصه وارد می‌شود به حضورش احترام گذاشته می‌شود و اینها را مدیون آقای تنابنده (نویسنده) هستیم. آنقدر شخصیت‌ها را قوام می‌دهد و به عنوان بازیگردان طوری به شخصیت جان می‌بخشد که انگار سالهاست که مخاطب آنها را می‌شناسد و اینها همه از متن خوب می‌آید. از طرفی همه بازیگران پایتخت دغدغه خوب بودن دارند و هیچ کدام دوست ندارند که از کار فرار کنند.

این بازیگر درباره سختی‌های حین تولید «پایتخت۵» گفت: سختی‌های هر کاری با آن همراه است و دوست ندارم تا درباره این موضوع صحبت کنم تا خدای نکرده تعریف از خود شود. اما از آنجایی که همزمان با شروع پایتخت فرزندم به تازگی به دنیا آمده بود، خواهر و همسرم من را در تمام روزهای بازی در پایتخت همراهی می‌کردند. 

 

نصرتی در پایان درباره تولید «پایتخت ۶» نیز گفت: تا زندگی هست می‌توان این سریال را ادامه داد و بستگی به مردم دارد. من آنقدر از مردم بازخوردهای خوب دریافت می‌کنم که به ادامه دار شدندش همیشه خوش بینم و معتقدم زمانی باید متوقف شود که مردم دیگر آن را دوست نداشته باشند. اسکلت پایتخت آنقدر خوب است که اگر هر بازیگر دیگری هم بیاید و من نوعی نباشم باز هم سریال خوبی می‌شود.

به گزارش فارس، سریال «پایتخت ۵» در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *