خاکی: تئاتر ما به گفت‌وگو و برنامه‌ریزی نیاز دارد

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، با توجه به تغییر مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی در آستانه سال جدید و انتصاب شهرام کرمی در این سمت، خبرگزاری فارس با جمعی از کارگردان‌ها و بازیگران تئاتر به مناسبت سال جدید به گفت‌وگو نشسته و بخشی از مشکلات عرصه نمایش را منتشر می‌کند.

محمدرضا خاکی، مدرس،مترجم و کارگردان تئاتر درباره تغییرات صورت گرفته در اداره کل هنرهای نمایشی عنوان کرد: امیدواریم این تغییرات نقطه خوبی باشد تا حمایت جمعی از اهالی تئاتر صورت گیرد جامعه تئاتری برای حمایت از مهدی شفیعی نامه‌ای نوشتند اما بهرحال مسئله تغییر معاونت هنری و سلایق مختلف چنین امکانی را فراهم نکرد.

وی در ادامه افزود: امیدواریم در کل این تغییرات به نفع تئاتر باشد تئاتر ما نیاز به هم فکری و تلاش دارد. این روزها از کاستی‌های خیلی زیادی رنج می‌بریم که امیدواریم از آنها عبور کرده و نظم بخشی به مسائل مختلف کنیم. مهمترین نکته بازگشت همکار، اعتماد متقابل و علاقه بین اهالی تئاتر و دولتمردان است.

خاکی با اشاره به اینکه دیوار تئاتر کوتاه شده است گفت: این روزها شاهد هستیم که هر کسی بتواند به واسطه شهرت، چهره بودن یا هر دلیل دیگری به این فضا وارد می‌شود همین الان این فضا پاسخگوی خود بدنه تئاتر نیست وای به حال اینکه در اختیار دیگران هم قرار بگیرد.

این کارگردان تئاتر عنوان کرد:‌ تئاتر ما به گفت‌وگو و برنامه‌ریزی نیاز دارد امیدواریم مدیریت جدید شکل جدید و تازه به این ارتباط ببخشد من آرزو می‌کنم در سال جدید وضعیت بهتری برای تئاتر و همه جامعه فرهنگی با حضور مدیریت جدید ایجاد شود و خوشحال هستیم که مدیر جدید نیز از خود تئاتری‌ها است.

وی در ادامه گفت:‌ این خاصیت تئاتر است که در همه شرایط نگاه منتقدانه به مسائل اجتماعی داشته باشد درحالی‌که بنیان تئاتر بر امیدواری استوار است از سویی هم این هنر هنرمند است که با جامعه تقسیم می شود هنری که جدی و پرسشگر است و می‌بایست مورد حمایت قرار بگیرد و به رشد تئاتر و رشد کلی فرهنگ کشور بیانجامد.

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *