از اشتیاق دیدن ضریح حرم امامین جوادین(ع) تا زمزمه قرآن از کربلا تا کاظمین+ عکس

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، در چهارمین روز حضور کاروان قرآنی شوق تلاوت در کربلا، قاریان نوجوان کشورمان به کاظمین مشرف شده و به زیارت امامین جوادین(ع) رفتند.

قاریان نوجوان در مسیر کربلا به کاظمین همواره به تلاوت و ذکر مصیبت ائمه اطهار(ع) می‌پرداختند و در انتظار زیارت حرمین جوادین(ع) بودند. وقتی قاریان نوجوان از اتوبوس عتبه عباسیه(ع)، روبروی گنبد حضرت جواد(ع) و موسی کاظم(ع) پیاده شدند پس از سلام و عرض ارادت، عکس یادگاری انداخته و با اشتیاق وسایل خود را تحویل امانات دادند تا هر چه زودتر در جوار حرمین جوادین(ع) برسانند.

 

 

در این میان برخی با دیدن گنبد طلای امامین جوادین(ع) اشک می‌ریختند و برخی دیگر دلهره زیارت داشتند و حوائج خود را زمزمه می‌کردند. یکی از قاریان نوجوان که برای اولین بار به کاظمین مشرف شده بود با اشاره به اشتیاق خود برای دیدن گنبد حرم امامین جوادین(ع) گقت: همیشه دوست داشتم روزی بتوانم به حرم مشرف شوم و اصلا فکر نمی‌کردم در جوانی گنبدهایی که در تلویزیون می‌دیدم از نزدیک ببینم.

با توجه به اینکه شنبه‌ها عراق تعطیل است، خیل عظیمی از عاشقان اهل بیت(ع) به زیارت آمده بودند ودرب‌های ورودی بود اما قاریان نوجوان با ذکر صلوات و قرائت آیاتی از قرآن مسیر را طی کردند و به زیارت پرداختند.

در ازدحام جمعیت یکی به دنبال زیارتنامه بود و دیگری در حال نمازخواندن؛ هر کدام در گوشه‌ای از صحن حرم نشسته و ایستاده با خدا و اهل‌بیت(ع) نجوا می‌کردند.

کاروان قرآنی شوق تلاوت پس از اقامه نماز مغرب و عشا به کربلا بازگشتند. در مسیر بازگشت به کربلا برخی از خدا می‌خواستند که توفیق زیارت را از آنها نگیرد.

حسین گلچین قاری نوجوان کشورمان از کرمانشاه در حالی که حرف‌های دل خود با خدا را زمزمه می‌کرد در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه من دومین سفرم به کربلا را تجربه می‌کنم گفت: واقعا فضای معنوی و غیرقابل وصفی در حرمین شریفین حاکم است. وقتی برای گنبد طلای حرمین جوادین(ع) را دیدم متحیر شدم و خدا راشاکرم که به برکت قرآن در این فضای معنوی حضور دارم و امیدوارم با پیشرفت در این مسیر برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

به گزارش فارس، کاروان شوق تلاوت قرار بود طبق برنامه شنبه ۲۶ اسفند به سامرا نیز برود که به دلیل اینکه عتبه عباسیه امکان تأمین امنیت قاریان ایرانی را نداشت و هفته گذشته یکی از سرداران عراقی در بمب‌گذاری سامرا به شهادت رسیده بود این برنامه برپا نشد. همچنین اساتید این دوره از رقابت‌ها به یکی از شهرستانهای عراق رفته و به اجرای برنامه پرداختند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *