ورود ۱۱ هزار کتاب جدید به کتابخانه‌های مسکو/ ۵۰ کتابخانه موضوعی در راه است

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، تا پایان سال ۲۰۱۸ در مسکو بیش از ۵۰ کتابخانه به فضاهایی موضوعی تبدیل خواهند شد. اولین کتابخانه‌های این چنینی در ماه فوریه فعالیت خود را آغاز می‌کند.
کتابخانه‌های پایتخت در قالبی جدید فعالیت خواهند داشت. آنها به موضوعات علمی، هنری و حوزه‌های مختلف هنر و سرگرمی به ویژه طراحی کمیک، دیزاین، صنعت، قوم‌شناسی و فن‌آوری‌های برتر اختصاص خواهند یافت.
هر یک از کتابخانه‌ها از طراحی و عنوان منحصر به فرد و منابع مشخصی برخوردار خواهند بود. به طور مثال در شمال غربی مسکو زیر مجموعه کتابخانه، فضای فرهنگی «داستان‌های گرافیکی» کار خود را آغاز خواهد کرد که حوزۀ اصلی فعالیت آن رمان‌های گرافیکی یا طرح‌های کمیک خواهد بود؛ کتابخانه دیگری عنوان (Technoscience ) را به خود اختصاص خواهد داد که حوزۀ اصلی فعالیت آن علوم و فن‌آوری‌های برتر خواهد بود و یا در شمال شرقی شهر در محوطۀ و.د.ن.خا کتابخانه صنایع افتتاح خواهد شد که در سالن مطالعۀ آن منابع مربوط به صنایع مختلف مانند سفالگری، خوشنویسی یا طراحی لباس جای داده خواهد شد.
به روز رسانی کتابخانه‌ها در چارچوب برنامۀ «نقاط رشد» دپارتمان فرهنگ پایتخت انجام خواهد شد.
در سال ۲۰۱۵ در مسکو طرح «کتابخانه من» برگزار شده بود، که در این طرح شهروندان ایده‌های خود را در رابطه با به‌روز رسانی مجموعه کتابخانه‌های پایتخت مطرح کرده بودند. در نتیجۀ آن، ساعت کار کتابخانه‌ها جهت رفاه حال شهروندان مسکو تغییر پیدا کرد و دستگاه‌های کارتخوان نصب شد.
هدف از طرح جدید «نقاط رشد»، به‌روز رسانی کتابخانه‌های منطقه‌ای و تغییر آن‌ها به کتابخانه‌های تخصصی است.

یادآوری می‌شود در مسکو ۴۴۱ کتابخانه فعالیت دارند که اطلاعات آنها در پرتال «بیبلیوگورود» (کتابخانه‌های شهر) /http://www.bibliogorod.ru بارگذاری شده است.
خبرگزاری رگنوم در این باره نوشته است؛ کتابخانه‌های مسکو منابع خود را به روز رسانی کرده‌اند. از ابتدای سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۱ هزار کتاب جدید وارد شده است. در قفسه‌های کتابخانه‌های مسکو آثار نویسنده‌های برگزیده و فینالیست جوایز ملی ادبی معاصر روسیه و جهان، پدید آمده است.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *